تبلیغات
آموزش شنا - آموزش شنا شنای قورباغه آموزش پای قورباغه جزوه آموزش گام به گام و تخصصی شنا به روش های نوین آموزش ان
 
آموزش شنا را راحت و دلپذیر تجربه كنید....   جزوه آموزش گام به گام و تخصصی شنا به روش های نوین ،آموزش انواع شیرجه ها،آموزش انواع برگشت ها و استارت ها،آموزش جدیدترین قوانین مسابقات،آموزش تمرینات راحت آموزشى انواع شنا، آموزش مربیگری شنا ، آموزش امداد و نجات غریق اماكن آبى ، آموزش هیدروتراپی(آب درمانى) و...   ۱۰۰٪ تضمینى   جدید: *جزوه آموزش جدیدترین قوانین واترپلو*   (براى كلاس شناى تكمیلى دانشجویان رشته تربیت بدنى تخفیف ویژه ارائه میشود) email: bijar.swimming@yahoo.com                   **************   (تجربه ... ادامه مطلب ...

آموزش شنا را راحت و دلپذیر تجربه كنید....

 
جزوه آموزش گام به گام و تخصصی شنا به روش های نوین ،آموزش انواع شیرجه ها،آموزش انواع برگشت ها و استارت ها،آموزش جدیدترین قوانین مسابقات،آموزش تمرینات راحت آموزشى انواع شنا، آموزش مربیگری شنا ، آموزش امداد و نجات غریق اماكن آبى ، آموزش هیدروتراپی(آب درمانى) و...


  ۱۰۰٪ تضمینى

 
جدید: *جزوه آموزش جدیدترین قوانین واترپلو*

 
(براى كلاس شناى تكمیلى دانشجویان رشته تربیت بدنى تخفیف ویژه ارائه میشود)

email: bijar.swimming@yahoo.com                   **************
 

(تجربه و تعهد تضمین آموزش اصولى است)

 

-----------------------------------------------------------------------------
آموزش شنای قورباغه

   
  


شنای قورباغه
BREAST STROKE
شنای قورباغه یكی ازچهارنوع شنای اصلی است كه مسابقات آن رسما برگزار می شود و در عین حال این شنا علاقه مندان بسیاری دارد، زیرا احتیاج كمتری به صرف انرژی نسبت به شنای كرال سینه دارد. یادگیریش آسان است. این شنا برای مسافت های طولانی مناسب است، علاوه بر این ، شنای قورباغه هم جهت شنا كردن در دریا وهم در موقع نجات غریق مفید است . كندترین نوع شنا بین چهارنوع شنای اصلی است.
در این قسمت سعی می شود تكنیك صحیح و فنی شنای قورباغه عنوان شود. همان تكنیكی كه امروز قهرمانان برجسته و خوب جهان به اجراء در می آورند. این شنا در واقع به این شكل انجام می شود كه بدن درحالتی افقی برروی آب قرار گرفته دستها هر دو آب را از جلو گرفته و توسط كف و ساعد به طرف عقب و زیر شكم می كشند و از همان زیر آب ، به جلو آمده كشیده می شوند. و مجددا عمل كشش آب توسط دستها انجام می گردد. پاها نیز توسط فشار و ضربه ای كه به آب وارد می آورند آب را به عقب می رانند. بدین روش كه هر ضربه توسط كف پا زده می شود و برای اینكار مفصل ضربه و فشار لازم به آب وارد می شود. این نوع شنا را بعضی از مربیان " قورباغه تجارتی" نام گذاشته اند.
اولین بخش آموزش ، حركت پا در شنای قورباغه


توصیف حركت پا
بدن به حالت شناور روی آب قرار می گیرد. ساق پا ابتدا به جهت باسن خم می شود. در ناحیه تهیگاهی خمیدگی ملایمی نیز ایجاد می شود.
زانوها به اندازه 15 سانتی متر در هنگام خم شدن زانو ها از یكدیگر فاصله می گیرند، اندك زمانی قبل ازآنكه پاشنه ی پاها به باسن برسند ، پنجه پاها به طرف نازك نی و زانو كشیده می شوند و پاشنه ی پاها به داخل نزدیك می شوند .
اكنون ساق پا همزمان از طرفین حركت كرده و دایره ای را در جهت عقب ترسیم می كند و كف پاها نیز با فشار خود آب را به عقب می رانند.


به محض اینكه مرحله فشار تمام شد ، پاها به طور كشیده و مستقیم در مجاورت یكدیگر در داخل آب قرارمی گیرد .
ضربه های پای شنای قورباغه باید توسط تخته شنا به منظور به دست آوردن تكنیك و مكانیك صحیح حركت آن انجام شود. به وسیله ی تخته شنا، شناگر و مربی بهتر متوجه می شوند كه ضربه های وارده و یا حركت های انجام شده توسط پاها به چه میزان تاثیر داشته و چقدر باعث جلو رفتن شناگر می شود و در عین حال حالت و شرایط پاها كاملا مشخص می شود. اما باید توجه داشت كه در هنگام استفاده از تخته شنا و پا زدن با آن ، دست ها كشیده شود و تخته را به جلو متمایل سازد و درعین حال شانه ها را كاملا به پائین وداخل آب فرو ببرد.


باید توجه داشته باشید كه پاشنه های پا از سطح آب خارج نگردد واگر چنین موردی را در موقع آوردن پا به جلو مشاهده كردید، باید زانوها را كمی بیشتر به زیر لگن خاصره و باسن برده و به شكم نزدیك سازید. این عمل باعث می شود كه پاشنه پاها به پائین برود، یعنی جائی كه باید باشد. و وقتی پاشنه های پا در زیر سطح آب باشد نشان می دهد كه نیروی وارده توسط كف پا كاملا اثر می نماید. در شنای قورباغه حركت های پا بسیار مهم است . زیرا 50 در صد پیشروی بدن در آب مرهون ضربه های پا به خصوص از ناحیه كف پا می باشد.
 
درعین حال باید در نظر داشت كه در بین شنا گران قورباغه رو، بعضی ها حركت دستشان قوی است و باعث پیش روی بیشترشان می شود و بعضی دیگر حركت پاهایشان. ضربه پاها باید حتی المقدور با كف پا باشد و بدین علت است كه لازم است . مچ پاها به طور كامل دارای انعطاف پذیری باشند. برای اینكه مشخص شود كه مفصل مچ پای شناگر به اندازه كافی دارای جنبش پذیری است یا نه ، آزمایش ساده ای وجود دارد. بدین طریق كه شناگر مستقیم می ایستد ، در حالیكه پاهایش نزدیك به هم است و دست هایش را پشت سرنگه داشته سعی می كند در همان حالت بنشیند ( عكس زیر ) و باسن او به پاهایش بچسبد . اگر نتواند چنین كند و پاشنه ها از زمین جدا شود یا به عقب بیفتد، نشانه ی این است كه مفصل مچ به انداره كافی جنبش پذیر نیست. البته در بعضی ها به علت سفت بودن تا ندون آشیل و یا كشیده نبودن عضلات ساق قادر نیستند این آزمایش را به خوبی انجام دهند. جهت جنبش پذیری مفاصل ، شناگر باید در خشكی خوب تمرین كند.

------------------------------------------------------------

تمرینات آموزشی

1- كارآموز شناگر همانند شكل زیر روی لبه  استخربه قراری كه هر دو دست به عقب تكیه داده شده می نشیند. در این حالت ساق هر دو پا آویزان در داخل آب  قرار می گیرند. زانو ها به اندازه عرض شانه ها از یكدیگر فاصله دارند و درحالی كه پنجه هردو پا به طرف ساق پاها و خارج متمایل می باشند ، كارآموز شنا گر با هردو پای خود دایره ای را درآب ترسیم می نماید. در هنگام اجرای این حركت، آب توسط كف پای كارآموز فشرده می شود. در انتهای حركت ، پنجه ی پاها ، مجددا كشیده شده و هر دو پا مستقیم در مجاورت یكدیگر قرارمی گیرند تا حركت بعدی را شروع نمایند.


110 آموزش تصویری شنا کردن برای مبتدی ها

2- همانند شكل زیر با گرفتن موج گیر روی سطح صورت را بین دو دست بر روی سطح آب قرار می دهیم . در این حالت مبادرت به انجام پای قورباغه می نماییم. زانوها نباید به هنگام زدن ضربه ازیكدیگر فاصله داشته باشند. كارآموز باید حالت جمع ، باز بسته را فراموش نكند. حتما مربی بایستی این حركت را قبل از اینكه كارآموز انجام دهد، خود به او نشان دهد.


28 آموزش تصویری شنا کردن برای مبتدی ها

3- تمرین تركیبی : برای اینكه حركت پا بهتر وموثرتر آموزش داده شود، كار آموز روی آب به شكم دراز می كشد. برای تعادل بهتر با یك دست موج گیر و با دست دیگر كمی پایین تر ازموج گیر را كار آموز می گیرد. نفر دوم با گرفتن كف پای نفری كه دراز كشیده، عمل مقاومت آب را درمقابل فشار كف و ساق پا به عقب انجام می دهد.


36 آموزش تصویری شنا کردن برای مبتدی ها

4- همانند شكل زیر با گرفتن تخته شنا توسط دو دست، مسافت های كوتاه بدون تنفس همراه با پای قورباغه طی شود .


43 آموزش تصویری شنا کردن برای مبتدی ها

5- انجام تمرین شماره 4 بدون استفاده از تخته شنا. دست ها كاملا كشیده و صورت در بین دست ها قرار می گیرد.
6- كارآموز شناگر در حالی كه بر روی شكم در سطح آب دراز كشیده است مبادرت به انجام پای قورباغه می نماید. ضمنا درهمین حالت نفر دوم دست های نفر اول را گرفته و آهسته به عقب گام بر می دارد.


55 آموزش تصویری شنا کردن برای مبتدی ها

اشتباهات رایج و روش صحیح آن
اشتباه :  زانوها بیش از حد معمول از یكدیگر جدا و باز شوند.
اصلاح : زانوها نباید بیش از عرض شانه از یكدیگر جدا شوند.
اشتباه : كشیدگی پنجه  پاها در هنگام وارد كردن فشار توسط كف پا به آب .
اصلاح: كف پا به طرف خارج چرخانیده شود و پنجه پاها به طرف انگشت كوچك پا رانده شود.
اشتباه : كشیدن زانو به زیر شكم
اصلاح : كف پاها درابتدای مرحله  فشارباید به سطح آب متمایل باشد.
دومین بخش آموزش، حركت یا كشش دستها درشنای قورباغه
توصیف حركت دست
دست ها با فاصله ای درحدود 20-15 سانتی متر در زیر آب با آرنج های كشیده ، آب را به طرفین  و انتهای بدن می كشند . ضمنا كف دست ها به طور مورب به طرف خارج از بدن قرارخواهند داشت.

 
65 آموزش تصویری شنا کردن برای مبتدی ها
83 آموزش تصویری شنا کردن برای مبتدی ها

هنگامی كه دست ها از طرفین درحدود 40-30 سانتی متر از یكدیگر جدا شدند، مفصل آرنج شروع به خم شدن مینماید. با خم شدن مفصل آرنج ها بازوها و دست ها می توانند حول محور طولی خود به حركت درآیند.


93 آموزش تصویری شنا کردن برای مبتدی ها

 
102 آموزش تصویری شنا کردن برای مبتدی ها

توجه داشته باشید كه جهت آرنج ها به طرف بالا بوده و در تمام مرحله ی حركت بالاتر از سایر قسمت های زیر مفصل آرنج خواهد بود. هنگام كشش ، آرنج ها نباید به هیچ وجه از ارتفاع شانه بالاتر باشند، ولی باید نسبت به ساعد و كف دست ها در سطح بالاتری قرار داشته باشند تا به این طریق شناگر بتواند عمل كشش وفشار را بهتر انجام دهد.
درطول دامنه كشش هنگامی كه مچ و كف دست ها كمی مانده در امتداد و زیر شانه قرار بگیرند ، مرحله ای است كه به اندازه  كافی از یكدیگر فاصله گرفته و دراین زمان فشارآغاز می گردد. مرحله  فشار هنگامی شروع می شود كه كف دست ها به طرف داخل حركت می كنند و آرنج ها نیز به طرف بالاتنه آورده می شود.


132 آموزش تصویری شنا کردن برای مبتدی ها

پس از اتمام مرحله فشار مچ و دست ها از زیر خط میان بدن باید به جلو هدایت شوند. كف دست ها نیز باید نزدیك به یكدیگر قرار داشته باشند.


142 آموزش تصویری شنا کردن برای مبتدی ها

پس از اینكه دست ها كاملاً به جلو هدایت شدند، برای مدتی بسیار كوتاه درهمان حالت، بی حركت خواهند ماند. این بی حركتی برای سرخوردن و كشش بدن به جلو صورت می گیرد و بعد از آن كشش و حركت مجدد دست ها آغاز می شود...

موفق باشید
برچسب‌ها: آموزش شنا , شنای قورباغه , آموزش پای قورباغه , جزوه آموزش شنا , پروژه شنا
نوع مطلب :
برچسب ها : آموزش شنا،
لینک های مرتبط :


جمعه 29 شهریور 1398 04:06 ق.ظ
Ι hаve been exploring for a little foг any һigh quality articles ᧐r blog posts in thіs type of area .

Exploring tһe web Ι eventually stumbled ᥙpon this
web site. Reading tһis cоntent I'm glad to ѕhow that Ӏ have an incredibly ɡood uncanny feeling that I discovered exactly what I ԝanted.
جمعه 22 شهریور 1398 01:31 ب.ظ
Hello I am so thrilled I found your web site, I really found
you by accident, while I was searching on Yahoo for something else, Anyhow I am here now and would just like to say thanks
for a remarkable post and a all round exciting blog (I also love the
theme/design), I don't have time to read it all at the minute but
I have bookmarked it and also included your RSS feeds,
so when I have time I will be back to read a great deal more,
Please do keep up the great job.
دوشنبه 18 شهریور 1398 01:06 ب.ظ
Hello! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form?
I'm using the same blog platform as yours and I'm having trouble finding one?
Thanks a lot!
یکشنبه 17 شهریور 1398 10:47 ب.ظ
This design is incredible! You definitely know how to keep a reader entertained.
Between your wit and your videos, I was almost moved to start
my own blog (well, almost...HaHa!) Excellent job. I really loved what you
had to say, and more than that, how you presented it. Too
cool!
یکشنبه 17 شهریور 1398 07:12 ق.ظ
I was just seeking this information for a while.
After 6 hours of continuous Googleing, at
last I got it in your site. I wonder what's the lack of Google strategy that don't rank this type of informative web sites in top of the list.
Normally the top web sites are full of garbage.
یکشنبه 17 شهریور 1398 06:16 ق.ظ
Its like you read my mind! You appear to know so much about
this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with some pics
to drive the message home a bit, but other than that, this is excellent blog.
A great read. I'll definitely be back.
شنبه 16 شهریور 1398 11:47 ب.ظ
I think this is among the most significant info for
me. And i'm happy reading your article. But wanna observation on few general things,
The website taste is ideal, the articles is
really great : D. Excellent process, cheers
جمعه 15 شهریور 1398 11:18 ق.ظ
This article is extremely appealing tο people liқе mе.

It’ѕ not jᥙst thouɡht-provoking, it draws you іn from the beginning.
This is wеll-ѡritten c᧐ntent. The views herе arе also appealing t᧐ mе.

Thanks.
جمعه 15 شهریور 1398 09:50 ق.ظ
Hi there, just turned into aware of your blog via Google, and located
that it's truly informative. I am going to be careful for brussels.

I'll be grateful should you proceed this in future. A lot of folks shall be benefited out of
your writing. Cheers!
جمعه 15 شهریور 1398 12:25 ق.ظ
Fine way of telling, and pleasant post to take information concerning my presentation subject matter,
which i am going to deliver in academy.
پنجشنبه 14 شهریور 1398 10:37 ب.ظ
I was recommended this blog by my cousin. I am not sure whether this
post is written by him as nobody else know such detailed
about my trouble. You're amazing! Thanks!
سه شنبه 12 شهریور 1398 11:35 ب.ظ
We're a gaggle of volunteers and starting a new scheme in our community.
Your website provided us with helpful information to work on. You
have performed a formidable activity and our entire neighborhood will be grateful to you.
دوشنبه 11 شهریور 1398 11:26 ب.ظ
Hi to all, how is the whole thing, I think every one
is getting more from this web page, and your views
are fastidious in support of new users.
دوشنبه 11 شهریور 1398 02:31 ب.ظ
I couldn?t refrain from commenting. Perfectly written!
دوشنبه 11 شهریور 1398 10:10 ق.ظ
Hi, i think that i saw you visited my website thus i came to
?return the favor?.I am attempting to find things to enhance my website!I suppose
its ok to use some of your ideas!!
دوشنبه 11 شهریور 1398 12:53 ق.ظ
Simply wish to say your article is as astonishing. The clarity
in your publish is just cool and i could think you're a professional in this subject.
Well with your permission allow me to clutch your feed to
keep updated with forthcoming post. Thank you a million and please continue the rewarding work.
شنبه 9 شهریور 1398 08:08 ب.ظ
Thank you for sharing with us, I think this website genuinely stands out :D.
شنبه 9 شهریور 1398 03:47 ب.ظ
Good day! I could have sworn I've been to this site before but after browsing
through a few of the posts I realized it's new to me. Nonetheless, I'm
certainly happy I came across it and I'll be book-marking it and
checking back frequently!
جمعه 8 شهریور 1398 06:04 ب.ظ
Simply want to say your article is as astounding. The clearness in your
post is simply great and i can assume you are an expert on this
subject. Fine with your permission let me to
grab your RSS feed to keep up to date with forthcoming post.

Thanks a million and please carry on the rewarding work.
پنجشنبه 7 شهریور 1398 05:31 ب.ظ
It's amazing in support of me to have a website, which is helpful in favor of my
experience. thanks admin
دوشنبه 4 شهریور 1398 11:20 ق.ظ
I got what you mean,saved to bookmarks, very nice site.
شنبه 2 شهریور 1398 07:48 ب.ظ
Woh I enjoy your blog posts, saved to my bookmarks!
شنبه 2 شهریور 1398 12:55 ب.ظ
ѕztachety metalowe castorama płoty drewniane lamelowe
پنجشنبه 31 مرداد 1398 09:52 ق.ظ
Why people still use to read news papers when in this technological globe everything is available on web?
چهارشنبه 30 مرداد 1398 03:03 ق.ظ
Travel and tourism management industry remains
critical economic sctor worldwide, with the possibility to provide economic growth and development internationally.

The problem is, accompanying sample letters and templates are generic documents.
In this way, you will be certain that everything you compose
is really exclusive and yes it ccan also spare from looking at a lot of resources.
دوشنبه 28 مرداد 1398 01:17 ق.ظ
bookmarked!!, I really like your website!
یکشنبه 27 مرداد 1398 07:08 ب.ظ
Hello dear visitor. I'm Jaime. To solve puzzles is the hobby could never stop doing.

Dispatching is what he does for an income and man not change
it anytime shortly. For years I've been living in Montana and my parents
live nearest. See what's new on her website here: http://ingrandimento-del-pene.eu/vigrx.html
شنبه 26 مرداد 1398 11:41 ق.ظ
Fantastic beat ! I wish to apprentice whilst you amend your website, how
could i subscribe for a blog web site? The account aided me a
acceptable deal. I have been a little bit familiar of this your broadcast offered bright clear
idea
جمعه 25 مرداد 1398 02:46 ب.ظ
Its like you read my mind! You seem to know a lot about this, like you wrote the book in it
or something. I think that you can do with some pics to drive the message home a bit,
but other than that, this is fantastic blog. A great read.

I will definitely be back.
پنجشنبه 24 مرداد 1398 10:05 ب.ظ
Hi there! This post could not be written any better! Reading this post reminds me of my old
room mate! He always kept talking about this. I will
forward this article to him. Pretty sure he will have a
good read. Thank you for sharing!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
آموزش شنا
شنا کردن را در وبگاه ما یادبگیرید
درباره وبلاگ

آموزش انواع شنای کرال سینه ، کرال پشت ، قورباقه ، پروانه و شنای آزاد

مدیر وبلاگ : یاس جوان
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :